عایق کاری نما در شیراز راپل

عایق کاری نمای ساختمان از جنس سنگ و سیمان در شیراز استان فارس

عایق کاری نما در شیراز

یکی از زیر شاخه های مهم در مقاوم سازی نمای ساختمان کار عایق کاری می باشد که حرفه یی تخصصی است و از عهده ی کارگر عادی بر نخواهد آمد. نمای هر ساختمانی علاوه بر ایجاد زیبایی و هویت ،پوششی است که ساختمان را در برابر عوامل مختلف جوی سرما، گرما، باد، رطوبت، آب باران ،برف، صدا، حرارت و سرما حفظ می نماید. اما برای پایدار و مقاوم سازی آن، تنها از طریق مواد یا مصالحی استفاده می شود که به کمک آن ها ساختمان در برابر هرگونه تغییری محافظت گردد. امروزه شرکتهای معتبر خدمات نما در سراسر کشور از جمله شیراز، با استفاده از نیروهای متخصص و بدون داربست با در اختیار قرار دادن انواع ابزار و تجهیزات لازم از جمله طناب برای نیروی ماهر کار عایق کاری نما را بر اساس نوع مصالح استفاده شده در بنا با سرعت بالا انجام می دهند. در ادامه ی مطالب در این باره به توضیحات بیشتری خواهیم پرداخت پس با ما همراه شوید.
مزایای استفاده از طناب برای کار در ارتفاع نمای ساختمان در شیراز چیست؟
مهندسین ساختمان از اول ساخت و ساز، برای عایق کردن فضاهای مختلف ساختمان از روش های گوناگونی استفاده می کردند. یکی از فضاهایی که احتیاج بالایی به کار عایق شدن رطوبتی دارد سنگ نمای ساختمانی می باشد.که اول از مصالحی مثل ملات های کاه گل استفاده میشد. در دنیای امروز، تکنیک های مختلفی برای عایق رطوبتی سنگ نمای ساختمان ها وجود دارد. عایق کاری نمای ساختمان با استفاده از طناب و بدون داربست صورت می گیرد و از نظر ایمنی در حد صد در صد می باشد. درگذشته بیشتر کارهای مربوط به ساختمان به کمک داربست انجام می گرفته است اما متاسفانه استفاده از داربست بسیار زمان بر، هزینه بر و از نظر ایمنی مطمئن نبوده است. کارگری که با داربست مشغول کار بوده، با کوچکترین حرکت اشتباه، جانش را از دست داده و به پایین ارتفاع پرتاب می شده است که این حوادث ناگوار سبب شده، بیشتر شرکتها استفاده از داربست را جز در موارد ضروری برای بعضی مکان ها، محدود سازند. در شیراز هم مانند سایر شهرهای دیگر استفاده از طناب مرسوم بوده و کارگر با استفاده از آن کارها را با کیفیت و سرعت بالاتری انجام داده است .استفاده از داربست به دلیل نصب و جمع آوری آن زمان بر ،هزینه بر می باشد. همچنین سرعت انجام کارها در روی داربست به کندی صورت می گیرد.
عایق نانو رطوبتی درشیراز
زمینه ی استفاده از این عایق در ساختمان های قدیمی و جدید درسطوح مختلف سنگی، آجری ،سیمانی می باشد و بر روی قطعات گچی پیش ساخته مورد کاربرد می باشد. درضمن علاوه بر نماهای خارجی در بخش داخلی هم مورد کاربرد می باشد.
مزایای استفاده از عایق نانو در شیراز
1_استفاده از عایق رطوبتی نانو کاملا مقرون به صرفه اقتصادی است و قیمت مناسبی دارد.
2_این عایق با محیط سازگاری دارد و در مقابل تابش نور خورشید دارای مقاومت است.
3_تحت تاثیر هیچ شرایطی تغییر رنگ نخواهد داد. اجرای آسانی توسط افراد متخصص دارد.
4_دارای دوام زیادی است و در سالیان طولانی می توان از آن استفاده نمود.امکان شوره زدگی را بر روی سطح سنگ کاهش می دهد.دارای خاصیت تنفس پذیری است.
روش های عایق کاری نما در شیراز
عایق کاری پلیمری
این نوع از عایق ها، گاهی با نام عایق رطوبتی ایزوپل پوششی معرفی می شود. که یک عایق پوشش دهنده بر پایه آب است که پس از اجرای آن در اکثر سطح ها، منجر به وجود آوردن یک لایه مقاوم درمقابل نفوذ آب و رطوبت می گردد. عایق های رنگی و بدون رنگ نانو از انواع عایق های پلیمیری به شمار می رود که در جهت ضد آب کردن انواع نماهای ساختمان و هر متریالی از آن ها استفاده می شود.
عایق نانو پلیمر از انواع جدید از عایق است که از فناوری نانو در حفاظت در مقابل آب استفاده می کند.
عایق های کریستال نانو با پوشش دادن روی نما، ساختمان را در برابر باران و رطوبت محافظت می نماید و در مقابل نورخورشید و باران های اسیدی محکم می سازد.
روش دوم: عایق کاری نما در شیراز: عایق های معدنی
که شامل مواد گوناگونی مانند: پشم شیشه، پشم سنگ، پشم سرباره می باشد. این عایق ها تحمل دماهای بالای حرارت دارند. در محدوده ی بین 400تا 700درجه سانتی گراد از خود مقاومت نشان می دهند. کاربرد این نوع عایق ها در محافظت ساختمان در مقابل رطوبت، هدر رفتن انرژی، بنا در مقابل آتش سوزی ایمن سازی می نماید.
روش سوم: عایق کاری نما با طناب در شیراز: عایق نانو پلیمر
در این نوع از عایق کاری نما در شیراز،به کمک جدیدترین مواد عایق کاری نانو پلیمر، مانند رزین نانو کلارا از کشور آلمان، از جمله با اطمینان ترین عایق کارهای ممکن برای ساختمان و بناهای افراد را به وجود می آورد و بیشترین مقدار جذب مواد عایق کاری و ماندگاری بالای عایق را منجر می شود. این پوشش عایق تامرئی است و باعث درخشش هر چه بیشتر نما می گردد.
از چه عایق هایی می توان برای نما ساختمان استفاده نمود؟
عایقی که برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای ساختاری باشد که با قرار گرفتن در معرض هوای آزاد تخریب نگردد. در برابر نور خورشید، بارش باران، آلودگی هوا و ..دچار فرسایش و خوردگی نگردد. در ضمن عایق مورد استفاده نباید خیلی گران و خاص باشد باید طوری باشد که از اجرای آن بر بیاییم.
قیمت عایق کاری برای نمای ساختمان چقدر است؟
اگر عایق کاری به شکل صحیح توسط یک متخصص انجام شود باعث طول عمر ساختمان می شود .قیمت عایق کاری ساختمان با توجه به نوع محل عایق کاری، نوع عایق، متراژ کار و..بستگی دارد به هر مقدار که این شرایط تغییر کند هزینه ی عایق کاری متناسب با این عوامل متغییر خواهد بود.
جمع بندی
عایق کاری ساختمان انواع مختلفی دارد متناسب با این که چه نوع عایق مناسب محیط و شرایط مد نظر شما است، هزینه ی عایق کاری نیز متغییر خواهد بود. نمای هر ساختمانی نقش بسیاری در مسایلی از قبیل تامین ایمنی، صرفه جویی در مصرف انرژی، راحتی و آرامش ساکنین ساختمان ها بازی می کند. یکی از مهترین گام در رسیدگی به نمای ساختمان های شهر، عایق کاری نمای ساختمان در شیراز با طناب، بدون داربست است که توسط نیروهای متخصص کار در ارتفاع انجام می گردد.

اشتراک ‌گذاری

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


09308877798