نقاشی نمای ساختمان در شیراز راپل

نقاشی نمای ساختمان در شیراز – رنگ امیزی نما با طناب بدون داربست در شیراز

نقاشی نما با طناب در شیراز

مهم ترین و حساس ترین بخش از ساختمان نمای آن می باشد. که با گذشت زمان ،ممکن است با مشکلاتی مانند، پوسته پوسته شدن، ترک خوردن، طبله شدن، پستی و بلندی، جای میخ و پیچ و دیگر مواردی این چنینی روبرو گردد و همین امر باعث شود ظاهری نامناسب را بر روی نمای ساختمان بر جای گذارد که البته اگر پیش از انجام رنگ آمیزی ساختمان این موارد رفع نشود ساختمان دچار مشکل خواهد شد و از نظر شکل ظاهری بسیار بدمنظره خواهد بود. البته انجام کلیه ی این موارد توسط افراد ماهر استاد کار است که از سوی شرکتهای معتبر خدمات نما در شیراز به مالکان ساختمانی معرفی خواهند شد. این افراد دارای تجربه کاری بالا رفتن از ارتفاعات بدون داربست و به کمک طناب می باشند و سرعت عملکرد آن ها در انجام رنگ آمیزی نمای ساختمان در شیراز قابل توجه خاصی خواهد بود در ادامه ی مطالب در این باره به توضیح بیشتری خواهیم پرداخت.

 

رنگ آمیزی یا نقاشی ساختمان با طناب درشیراز

همه ی افراد برای پاکیزگی و زیباترشدن نمای ساختمان منزل خود ومحیط کاری خود، احتیاج به پاکسازی و نقاشی کردن نما دارند. اما این کار باید با دقت و ظرافت خاصی انجام شود. افراد عادی از عهده ی چنین کاری بر نخواهند آمد. زیرا عملیات زیرسازی و بتونه کاری پیش از اجرای رنگ آمیزی نما صورت خواهد گرفت. البته پس از زیرسازی، سمباده کاری در جهت صاف و یکدست شدن دیوار نمای ساختمان باید به شکل اصولی و استاندارد انجام گردد.که البته همان طور که در بالا توضیح داده ایم تنها استاد نقاش که در این زمینه خبره ی کار است و از سوی شرکت برای کار در ارتفاع بدون داربست و با طناب به محل مورد نظر اعزام می شود از عهده ی چنین عملی بر خواهد آمد. شهر شیراز هم مانند دیگر شهرهای ایران دارای شرایط جوی خاصی است که پیش از اجرای کار، توسط نیروی کار در ارتفاع مورد مطالعه و بررسی قرار خواهد گرفت و مناسبترین زمان، که اجرای رنگ آمیزی نما در آن روز بدون مشکل باشد انتخاب خواهد شد. زیرا اگر شرایط جوی منطقه، روز انجام کاری متحول باشد مثلا: بارانی، وزش باد، برفی، مه آلود، وجود گرد و غبار و آلاینده شدید محیطی، پس این نیروی ماهر کار در ارتفاع، بنابه تشخیص صلاحیتشان آن روز را مناسب انجام کار در ارتفاع نمی دانند زیرا در صورت انجام کار ممکن است دچار حوادث جانی خطرناک در ارتفاع شوند که در اصل بازی با جان این افراد خواهد بود.

نکته: استفاده از غلتک، قلم مو، پیستوله از متداول ترین روش های رنگ زدن دیوارهاست که بسته به نظر متخصص نقاشی ساختمان یکی از این روش ها انتخاب خواهد شد. استفاده از رنگ های مولتی کالر در شیراز، دارای قابلیت شست و شو و اجرا بر روی سطوح مختلف نما مانند: گچی، بتنی، چوبی ،آهنی، پلاستیکی، آلمینیومی، شیشه ای ،کاشی و ..با طناب و بدون داربست با کیفیت و قیمت مناسب و صرفه جویی در هزینه و زمان به آسانی قابل اجراست.
همان طور که می دانید نمای هر ساختمانی در اثر گذشت زمان، دیگر جلوه و زیبایی اولیه ی خود را نخواهد داشت. زیرا با گذشت زمان دستخوش تغییرات مختلف محیطی شده است که این تغییرات بر روی سطح نما اثرات نامطلوبی خواهند گذاشت. رنگ آمیزی نما و حتی بازسازی نما علاوه بر تازه و نوشدن نما، تاثیر مهمی در تازه شدن روحیه ی افراد خواهد گذاشت.

 

مزایای رنگ آمیزی نما با طناب در شیراز

1_اگر رنگ آمیزی نما اصولی انجام شود نما را در برابر شرایط مختلف محیطی، نورخورشید و..مقاوم خواهد ساخت.
2_رنگ آمیزی مناسب باید دارای خاصیت انعطاف پذیر، مقاوم در برابر تنش های ساختمانی باشد.
3-نقاشی یا رنگ آمیزی مناسب باید دارای قابلیت شست و شو باشد.
4_رنگ مناسب برای نما باید دارای قابلیت حلال در آب باشد. درضمن رنگ مطلوب باید غیرقابل اشتعال باشد. درضمن مقاوم در برابر پوسته پوسته شدن و ..جز ویژگی مطلوب رنگ مناسب است.
بهتر است بدانید:
نیروی کار در ارتفاع متخصص در شیراز با طناب و بدون داربست، با دانش و مهارتی که در زمینه ی نقاشی ساختمان دارند پیش از اجرای کار ،سطوح نما را مورد شست و شو قرار می دهند تا از گرد وغبار و آلودگی و چربی پاک شود. اگر ترک یا شکافی بر روی سطح نما باشد با بتونه مخصوص باید پر شود تا درزی در سطح باقی نماند. اجرای صحیح این نکات پیش ازانجام کار باعث ماندگاری رنگ آمیزی نما تا سالها خواهد گردید.
در شیراز و سایر شهرهای ایران از رنگ نانو به دلیل مقاومت بالا و کیفیت و ماندگاری زیاد در رنگ آمیزی و نقاشی سطوح نمای ساختمانی استفاده می شود. البته از نانو به عنوان نوعی ماده موثر برای آببندی و عایق کاری نما جهت جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به درون سنگ و مصالح ساختمانی نما مورد استفاده قرار می گیرد.
هزینه نقاشی یا رنگ آمیزی نما در شیراز
کیفیت کار، نوع رنگ به کار برده شده در نقاشی نمای ساختمان، استفاده از روش مطلوب برای رنگ آمیزی نما، نوع مواد، مصالح و ابزاری که برای رنگ آمیزی نما مورد استفاده قرار می گیرد. همگی از عوامل مهم در افزایش یا کاهش قیمت نقاشی در نمای ساختمان به شمار می روند.
در شیراز هم مانند دیگر شهرهای کشور، مالکان ساختمانی برای به دست آوردن قیمت نهایی و پایانی عملیات رنگ آمیزی و نقاشی نمای ساختمان می توانند عکسهایی از نمای ساختمان گرفته و برای شرکت مورد نظر ارسال نمایند. تا قیمت نهایی نقاشی برای نمای ساختمانی توسط شرکت مورد نظر در شیراز اعلام شود.
بهترین زمان برای رنگ آمیزی نما ساختمان در شیراز چه موقعی می باشد؟
2 فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای اجرای رنگ آمیزی ساختمان یا نقاشی بدون داربست می باشد. بهتر است کار رنگ آمیزی در فصل های پر بارش مانند پاییز و زمستان اتفاق نیوفتد. زیرا رطوبت رنگ را بر می گرداند و ارتفاع کاران در زمان بارش دچار مشکل خواهند شد.علاوه بر آن شرایط جوی نامساعد آب و هوایی تاثیرات منفی برروی سطح عملکرد ارتفاع کاران خواهد گذاشت.
نکته: دربین رنگ های اکریلیک، کنیتکس، روغنی، اپوکسی، نانو، محبوب ترین و بهترین رنگ اکریلیک می باشد. زیرا دارای بالاترین میزان بازدهی ،بیشترین مقاومت، دوام در برابر رطوبت و اشعه نورخورشید می باشد. از این نوع رنگ برای آببندی نما هم استفاده می شود. در اصل این رنگ حالت آب گریز و عایق دارد.
بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی و نقاشی نمای ساختمان، رنگ الاستیک می باشد. زیرا خاصیت کشسانی دارد. اگر رنگ دارای این ویژگی باشد می تواند در مقابل رنگ ها منعطف پذیر باشد. و تا حد زیادی از نمایش ترک ها زیر سطح خودداری کند. رنگ دارای این خصوصیات باید حتما با ضخامت مناسب اجرا گردد تا بتواند در برابر ترک ها مقاومت نماید و از همه مهم تر کسی که مجری این رنگ است باید توانمند و با مهارت باشد.درآخر هم نمای مورد نظر باید تاییدیه لازم اجرای این رنگ را داشته باشد.
نوع رنگی که برای نمای ساختمان خود انتخاب می کنید باید با دوام و دارای کیفیت مطلوب باشد. زیرا کوچکترین اشتباه در انتخاب رنگ، باعث می شود فاجعه ای جبران ناپذیر اتفاق بیوفتد. به طوری که با هر بار بارندگی و برف سطوح رنگ شده را خراب نماید. در نتیجه هزینه ی رنگ آمیزی را 2 برابر خواهد کرد. پس در انتخاب نوع رنگ مطلوب برای نما کمال دقت را داشته باشید. شرکتهای معتبر خدمات نما در شیراز راهنمای جامع مشتریان هستند و در هر شهری بنابر شرایط آب و هوایی منطقه، رنگ مخصوص برای نمای ساختمان را معرفی می نمایند که استقامت و پایداری لازم و دوام کافی را تا سالیان سال داشته باشد.
رنگ آمیزی نمای سیمانی، آجری، کنیتکس با طناب در شیراز به چه صورت می باشد؟
رنگ آمیزی یا نقاشی نما درباره سیمان، آجر، کنیتکس به این صورت است که این مدل از نماها در اثر گذشت زمان زیبایی اولیه ی خود را از دست می دهند و نما تبدیل به ظاهر زننده و زشتی خواهد شد که قابل توصیف نیست. به همین دلیل احتیاج به یک ترمیم و روکش رنگ آمیزی دارد. پس از رنگ آمیزی جلوه ی زیبای نما دوباره به حالت عادی بر می گردد. جلوه و تمیزی زیبای نما باعث زیباتر شدن جلوه ی شهر خواهد شد. رنگ با کیفیت باید آب گریز باشد و در برابر شرایط رطوبت دارای مقاومت باشد. توجه به این نکته که شمال و جنوب کشور دارای شرایط آب و هوایی مختلف است. نیروی کار در ارتفاع و استاد نقاشی با در نظر داشتن همه ی این موارد یاد شده به کار در ارتفاعات مختلف ساختمانی با طناب و بدون داربست خواهند پرداخت.
جمع بندی
قدمت و تاریخچه رنگ در کشور به خیلی سال پیش بر می گردد. در آن دوران رنگی در کشور تولید نشده بود در نتیجه استادان نقاشی به ناچار برای تهیه ی رنگ، آن را از مواد گیاهی تهیه می کردند .نقاشی و رنگ آمیزی بر روی دیوار غارها حکایت از اهمیت رنگ در دوران باستان تاکنون بوده است و از ابتدا انسان های تخستین رنگ آمیزی و نقاشی را سرچشمه همه ی زیبایی ها دانستند. باستان شناسان سنگ هایی را پیدا کردند که آثاری از تمدن قدیم و نحوه ی زندگی گذشتگان بر روی آن حکاکی شده بود که این اهمیت نقاشی را از قدیم تا به حال نشان می دهد.

اشتراک ‌گذاری

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


09308877798